Liečivá terapia
Liečivá terapia

Liečivá terapia

@liecivaterapia

Úzkostné stavy často bránia normálnemu životu

Každý z nás má niekedy strach, niektorí ľudia však majú pocit úzkosti až panického strachu tak často, že im to bráni v normálnom živote. Užívanie vitamínov skupiny B, niektorých minerálov, homeopatík alebo bachových kvetových esencií s ukľudňujúcim a harmonizačným účinkom, ktorý im môže dobre pomôcť.

Čo to je
Ak stojíte tvárou v tvár potencionálnej nebezpečnej situácii – napríklad veľkému štekajúcemu psovi – je strach normálna zdravá reakcia. Keď mozog pocíti nebezpečie, dáva signál k uvoľneniu určitých hormónov, aby pripravil organizmus k obrane. Svaly sa napnú, srdcový tep a dych sa zrýchľujú a zvyšuje sa aj krvná zrážanlivosť (ako prevencia krvácania pri možnom zranení) U niektorých ľudí však dochádza k tejto reakcii aj keď skutočná hrozba neexistuje: takáto reakcia telu neprospieva, vyčerpáva ho, znižuje schopnosť sa sústrediť, vyvoláva pocity odcudzenia voči sebe a svojmu okoliu, môže spôsobiť bolesť hlavy, žalúdočné problémy a zvyšuje krvný tlak.

Patologická úzkosť má dve základné formy. Chronický stav, ktorý je charakterizovaný opakovaným pocitom predtuchy niečoho zlého. Býva doprevádzaný aj ľahkými fyzickým príznakmi. Druhou formou je záchvat až panického strachu, ktorý prichádza náhle a nečakane a je doprevádzaný tak prudkými fyzickými príznakmi, že sa podobá infarktu.

Pokračovanie
https://www.bajecnylekar.sk/zd....ravie/38-uzkostne-st

Úzkostné stavy často bránia normálnemu životu - bajecnylekar.sk
Favicon 
www.bajecnylekar.sk

Úzkostné stavy často bránia normálnemu životu - bajecnylekar.sk

Každý z nás má niekedy strach, niektorí ľudia však majú pocit úzkosti až panického strachu tak často, že im to bráni v normálnom živote. Užívanie vitamínov skupiny B, niektorých minerálov, homeopatík alebo bachových kvetových esencií

https://www.liecivaterapia.sk/....sluzby/bachova-kveto

Bachova kvetová terapia - liecivaterapia.sk
Favicon 
www.liecivaterapia.sk

Bachova kvetová terapia - liecivaterapia.sk

Bachova kvetová terapia bola založená Dr.Edwardom Bachom(1886-1936), ktorý ako lekár predbehol svoju dobu. Bachovky pôsobia práve na tieto negatívne stavy tak, že harmonizujú myseľ a vytvárajú pozitívne postoje.